Avrupa pazarı şubat ayında gerileme yaşarken Mazda satışlarına arttırmayı başardı

Mazda’nın Avrupa binek otomobil pazarındaki payı (Mazda BT-50 hariç), Şubat 2008 ile karşılaştırıldığında yüzde 0,3 artış gösterdi, aylık artışın ise % 2,0 olduğu tahmin ediliyor. Markanın tüm Avrupa otomotiv pazarındaki (BT-50 dahil) payı, Şubat ayında, önceki yılın Şubat ayına göre yüzde 0,1′lik bir artış ile yüzde 1,8′e yükseldi.

Mazda eski pazarlarlarının yanı sıra, yeni girdiği pazarlarda da yüksek Şubat ayı pazar paylarına ulaştı.

Mazda ayrıca eski pazarlarlarının yanı sıra, yeni girdiği pazarlarda da yüksek Şubat ayı pazar paylarına ulaştı; İngiltere ve İspanya’da, sırasıyla yüzde 2.4 ve 1.1, Türkiye ve Polonya’da ise sırasıyla yüzde 1.1 ve 1.0′lık bir pazar paylarına ulaşılırken Ukrayna’daki pazar payı yüzde 5’e yükseldi.

Mazda’nın son zamanlardaki en iyi performansını kaydettiği Almanya’da devlet teşvikleri, bazı tüketicileri tekrar otomobil satın alma yönünde cesaretlendirdi. Markanın satışları yılın ikinci ayında artış kaydederek geçtiğimiz ayın resmi KBA kayıtlarında, 2008′e göre yüzde 21 artışla 6.153 adet seviyesine ulaştı. Ayrıca, Mazda’nın, 4.927 adet ile en yüksek ikinci perakende satış hacmini elde ettiği Rusya’da da olumlu işaretler gözlendi. Beş ülkede -Slovenya, Polonya, Türkiye, Beyaz Rusya ve Cezayir – Mazda satış rakamları rekor aylık seviyelerine ulaştı

Etiketler :, , , , , ,
Comments Off

Comments are closed.